Historia Domu Perfumeryjnego Galimard: Niezwykłe Dziedzictwo Perfum z Grasse

Perfumeria Galimard to jeden z najstarszych francuskich domów perfumeryjnych, który sięga swoimi korzeniami aż do roku 1747 roku. Kiedy to Jean de Galimard, lord Séranon a zarazem członek korporacji Perfumer Glovers, rozpoczął swoją działalność, dostarczając maści olejki, perfumy według oryginalnych receptur, na dwór króla Ludwika XV. Jednak historia Galimard jest znacznie bogatsza niż tylko związki z francuskim dworem XVIII wieku.

Grasse, malownicze miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, od dawna słynie z produkcji wyjątkowych perfum. Rzadkie zapachy tego regionu uczyniły Grasse światową stolicą perfum, a pod koniec XVIII wieku miasto to zbudowało podwaliny potężnego przemysłu perfumeryjnego.

W latach 1920-1940 w Pays de Grasse Siméon Roux, weteran Wielkiej Wojny i Kawaler Zasługi Rolniczej, uprawiał cenne kwiaty pomarańczy i jaśminu dla największych perfumerii w Grasse. W 1950 roku inżynier chemik Joseph Roux, który spędził dzieciństwo na polach kwiatowych swojego ojca Siméona, stworzył destylarnię w Gourdon, średniowiecznej wiosce na wzgórzach Grasse, blisko pól uprawianych jego ojca, i nazwał ją Perfumowanym Źródłem. Jednocześnie ożywił historię Jeana de Galimarda, otwierając perfumerię w prywatnej rezydencji hrabiego de Thorenc, w samym sercu starego miasta Grasse.

W 1965 roku, kontynuując swoją ekspansję, Galimard otworzył butik na prestiżowym Cours Honoré Cresp, na parterze wspaniałego Casino Municipal w Grasse. W latach 1980. Jean-Pierre Roux, syn Josepha Roux, przesiąknięty rodzinną tradycją, postanowił wprowadzić licznych gości odwiedzających region południowej Francji w tajemnice sztuki perfumeryjnej. Otwarta w 1980 roku Fabryka-Muzeum na Route de Cannes wprowadza zwiedzających w świat perfum i pokazuje know-how tego wyjątkowego domu perfumeryjnego. Następnie w 1986 roku u podnóża malowniczej średniowiecznej wioski Eze powstaje kolejna perfumeria Galimard z tradycyjną fabryką mydła.

W 1996 roku Dom Perfumeryjny Galimard otworzył ostatnie drzwi będące do tej pory zamknięte dla gości, dając możliwość samodzielnego tworzenia perfum. Jako pionier i lider w tej dziedzinie, posiadający w pełni uznane doświadczenie, Galimard otworzył w 2007 roku Studio Zapachów w średniowiecznym urokliwym miasteczku Eze na Lazurowym Wybrzeżu. Gdzie doświadczeni i pełni pasji Perfumiarze oraz ich asystenci, przekazują sekrety tego wspaniałego zawodu.

Udostępnij na:

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco, poznawaj wyjątkowe zapachy i odkrywaj z nami wyjątkowe miejsca.

Zapisując się do Newslettera akceptujesz warunki zawarte w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.

Zostaw komentarz

Shopping Cart
Scroll to Top