Dom perfumeryjny Galimard

Galimard to jeden z najstarszych domów perfumeryjnych świata to historia wielkiej miłości do perfum sięgająca 1747 roku.

Kolekcja Galimard to świadectwo zaangażowania domu w zachowanie sztuki perfumeryjnej na przestrzeni wieków. Każda z tych wyjątkowych ikonicznych kompozycji jest owocem przekazywanego z pokolenia na pokolenie know-how, łącząc tradycję i innowację, aby dostarczyć perfumy opowiadające historie, wywołujące emocje i przekraczające czas. Te zapachy to prawdziwe ikony zmysłów, symbole bogatego dziedzictwa domu Galimard.

Sanowi to prawdziwą celebrację sztuki perfumeryjnej, która nieustannie zdobywa serca miłośników perfum z całego świata. Inkarnuje doskonałość francuskiej perfumeryjnej tradycji, łącząc długą historię, rzemieślnicze umiejętności i współczesną kreatywność, aby tworzyć zapachy ponadczasowe i ikoniczne. Każdy z tych perfum opowiada unikalną historię i uosabia pasję do sztuki perfumeryjnej, która trwa w domu Galimard od pokoleń.

W 2022 roku Galimard z okazji 275-lecia Galimard stworzył ekskluzywną Collection Privée składającą się z 7 wyjątkowych zapachów perfum.

Założenie domu perfumeryjnego Galimard

Perfumeria Galimard to jeden z najstarszych francuskich domów perfumeryjnych, który sięga swoimi korzeniami aż do roku 1747 roku. Kiedy to Jean de Galimard, lord Séranon a zarazem członek korporacji Perfumer Glovers, rozpoczął swoją działalność, dostarczając maści olejki, perfumy według oryginalnych receptur, na dwór króla Francji Ludwika XV. Jednak historia Galimard to nie tylko związki z francuskim dworem XVIII wieku.

Grasse, malownicze miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, od dawna słynie z produkcji wyjątkowych perfum. Rzadkie zapachy tego regionu uczyniły Grasse światową stolicą perfum, a pod koniec XVIII wieku miasto to zbudowało podwaliny potężnego przemysłu perfumeryjnego.

Uprawa kwiatów pomarańczy i jaśminu

Siméon Roux, weteran Wielkiej Wojny i Kawaler Orderu Zasługi Rolniczej, uprawiał cenne kwiaty pomarańczy i jaśminu dla największych perfumerii w Grasse.

Destylarnia w Gourdon i perfumeria w Thorenc

Inżynier chemik Joseph Roux, który spędził dzieciństwo na polach kwiatowych swojego ojca Siméona, stworzył destylarnię w Gourdon, średniowiecznej wiosce na wzgórzach Grasse, blisko pól uprawianych jego ojca, i nazwał ją Perfumowanym Źródłem. Jednocześnie ożywił historię Jeana de Galimarda, otwierając perfumerię w prywatnej rezydencji hrabiego de Thorenc, w samym sercu starego miasta Grasse

Otwarcie perfumerii

Galimard otworzył butik na prestiżowym Cours Honoré Cresp, na parterze wspaniałego Casino Municipal w Grasse

Otwarcie Fabryki-Muzeum

Jean-Pierre Roux, syn Josepha Roux, przesiąknięty rodzinną tradycją, postanowił wprowadzić licznych gości odwiedzających region południowej Francji w tajemnice sztuki perfumeryjnej. Otwarta w 1980 roku Fabryka-Muzeum na Route de Cannes wprowadza zwiedzających w świat perfum i pokazuje know-how tego wyjątkowego domu perfumeryjnego. Następnie w 1986 roku u podnóża malowniczej średniowiecznej wioski Eze powstaje kolejna perfumeria Galimard z tradycyjną fabryką mydła.

Tworzenie perfum

W 1996 roku Dom Perfumeryjny Galimard otworzył swoje drzwi będące do tej pory zamknięte dla gości, dając możliwość samodzielnego tworzenia perfum. Jako pionier i lider w tej dziedzinie, posiadający w pełni uznane doświadczenie, Galimard otworzył w 2007 roku Studio Zapachów w średniowiecznym urokliwym miasteczku Eze na Lazurowym Wybrzeżu. Gdzie doświadczeni i pełni pasji Perfumiarze oraz ich asystenci, przekazują Gościom sekrety tego wspaniałego zawodu

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco, poznawaj wyjątkowe zapachy i odkrywaj z nami wyjątkowe miejsca.

Zapisując się do Newslettera akceptujesz warunki zawarte w Regulaminie oraz Polityce Prywatności.

Shopping Cart
Scroll to Top